8 тролейбус Дніпро є одним із маршрутів міського електротранспорту, який забезпечує щоденні перевезення пасажирів та підтримує стабільну роботу транспортної системи міста. Тролейбуси у Дніпрі залишаються важливою складовою перевезень завдяки екологічності, доступності та можливості перевозити значну кількість людей у години підвищеного попиту. За оцінками транспортної інфраструктури, щоденний пасажиропотік у місті становить приблизно 420–480 тисяч поїздок, і електротранспорт забезпечує до 30% перевезень.
Маршрут активно використовується мешканцями для поїздок у різний час доби. Найбільше навантаження припадає на ранкові та вечірні години. У цей період пасажири часто стикаються з переповненими салонами, затримками та нерівномірним інтервалом руху. 8 тролейбус Дніпро відіграє важливу роль у забезпеченні стабільного пасажиропотоку.
Розклад руху
Графік руху формується з урахуванням пасажиропотоку та дорожньої ситуації. У більшості випадків він є передбачуваним, але можливі відхилення через затори або технічні несправності.
- у години пік інтервал руху становить 7–12 хвилин;
- у денний час інтервал збільшується до 12–18 хвилин;
- у вихідні дні інтервал складає 15–25 хвилин;
- перші рейси починаються приблизно з 5:30–6:00;
- останні відправлення — близько 22:30–23:00.
Типові проблеми, які відзначають пасажири:
- затримки у години пік через інтенсивний трафік;
- нерівномірний інтервал руху у вечірній час;
- переповненість транспорту у ранкові години.
Маршрут
Маршрут проходить через важливі транспортні напрямки, що дозволяє пасажирам зручно пересідати на інші види транспорту. Це робить його зручним для щоденного користування.
- забезпечує пересадки на автобуси та інші тролейбуси;
- підходить для коротких і середніх поїздок;
- має стабільний пасажиропотік протягом дня;
- обслуговує значну частину транспортного потоку.
Серед недоліків користувачі відзначають:
- зношеність частини рухомого складу;
- збільшення часу поїздки через затори;
- нестачу транспорту у години найбільшого навантаження.
Прямий маршрут
У прямому напрямку тролейбус рухається разом із основним пасажиропотоком. Найбільше навантаження припадає на ранкові години, коли люди вирушають у своїх справах. Зупинки розташовані зручно, що дозволяє швидко дістатися до потрібних місць.
- Завод металовиробів
- Завод “Полімермаш”
- Автомагазин
- Завод “Дніпропрес”
- проїзд Олександра Гальченка
- Металобаза
- БК “Шинник”
- вул. 152-ї Дивізії
- вул. Перемоги
- вул. Матроська
- вул. Будівельників
- Тролейбусне депо
- вул. Незалежності
- вул. Незалежності
- Універмаг “Славутич”
- вул. Гавриленка
- ТЦ “Юність”
- Комбінат “Іграшки”
- пр. Пилипа Орлика
- вул. Михайла Драгоманова
- Магазин “Медтехніка”
- вул. Ульянова
- пр. Лесі Українки
Зворотний маршрут
У зворотному напрямку тролейбус рухається тим самим шляхом у протилежний бік. Найбільший пасажиропотік спостерігається у вечірній час. Маршрут залишається зрозумілим і зручним для регулярних поїздок.
- пр. Лесі Українки
- вул. Ульянова
- Магазин “Медтехніка”
- вул. Михайла Драгоманова
- пр. Пилипа Орлика
- Комбінат “Іграшки”
- ТЦ “Юність”
- вул. Гавриленка
- Універмаг “Славутич”
- вул. Незалежності
- вул. Незалежності
- Тролейбусне депо
- вул. Будівельників
- вул. Матроська
- вул. Перемоги
- вул. 152-ї Дивізії
- БК “Шинник”
- Металобаза
- проїзд Олександра Гальченка
- Завод “Дніпропрес”
- Автомагазин
- Завод “Полімермаш”
- Завод металовиробів
Статистика
Показники роботи маршруту дозволяють оцінити його ефективність та значення для транспортної системи міста. 8 тролейбус Дніпро демонструє стабільний попит серед пасажирів.
- середній пасажиропотік — 15–23 тисячі осіб на добу;
- кількість тролейбусів на маршруті — 7–11 одиниць у години пік;
- середній інтервал руху — 10–15 хвилин;
- середній час поїздки — 25–40 хвилин;
- частка електротранспорту — до 30% у загальній системі перевезень.
На ці показники впливають такі фактори:
- стан контактної мережі та транспорту;
- завантаженість доріг у різний час доби;
- кількість транспорту на маршруті.
Маршрут залишається важливою частиною міського транспорту та забезпечує стабільні перевезення пасажирів щодня.
